ניקוז

יש פינה שאני לא מצליחה לסגור, פצע ישן שלא מפסיק לדמם. או שמא נסגר ונפתח מחדש. ואני מנסה לעזור לעצמי להתרפא, בלי שברונות, בלי דיכאונות, בלי תרופות וכל השיט (סליחה)
תמיד פחדתי שאם יש מישהו שבכוחו לסדר לי את הלב, בכוחו לחרב לי אותו עד תום.
וכך אני, בוחרת בעצמי לפנות את כל הגרוטאות שבמגרש, להרכיב את חלקיקי הפזורים, ולרפא את עצמי לאט ובטוח.
אז בזמנו…נשארתי לבד, בסיפור שאני לא יודעת לקרוא, בתחושות שאני לא יודעת לפשט, ועם אבסורד שהיה גדול עליי בשמונה מידות.
מה החכמה?! אתה היית כבר בקיא ורגיל, ידעת להתמודד עם מישהי או שתיים, עם רגשות ואכזבות. ואני, עוד ניסיתי לתהות איך להחזיק את קצוות העולם, האמונה והמשפחה שלי בלי להיקרע.
אתה ידעת להגיד לי מילים שימיסו לי ת'לב, כבר ידעת איך להכהות את הכאב, הרגשת מהתחלה שאני שם בגללך. ואני עוד בכלל ניסיתי להבין למה.
אתה היית רחוק, פיזית, ורחוק מהרצון האמיתי שלי באותו זמן- שרק תישאר, שלא תשאיר אותי לבד עם האמונה המתרסקת, והמשפחה הכועסת, לא הבנת, או לא רצית להבין, או שלא יכולת. או שזה היה מעבר לכוחותיך. ולמרות שאני עצרתי הכל-

נקרעתי.

הכל נפל עלי. האמונה, והמשפחה והשמחה והתקווה. וכשכבר גדלתי מזה ודי, ופתחתי דף או שניים, הייתי מציצה קצת לאחור, לבדוק אם בכלל כאב לך, אם בכלל חיפשת אותי, ולא מצאתי שום רמז, וזה כאב, וגם ריפא, הכריח אותי להמשיך כמו סוס דוהר , בלי להזיז את הראש לצדדים, רק ישר ומהר בלי לעצור כלל.
וכשהכאב שלי העלה בי חום ומוגלה הייתי מציצה שוב כדי להתייסר ולזכור איך חיים, איך אוספים שוב אוויר לריאות, איך שואפים עוד חיות לדקה הבאה. ואז גדלתי וצמחתי ושמחתי בחלקי. באמת. ואתה היית תמונה דהויה של כאב ולקח ולימוד. ולפעמים היית מקור הגאווה שלי למה שהפכתי להיות.
עד שחזרת להופיע לי בחיים. קרוב, קצת הרבה יותר מידי, מן העבר של הכביש, חי חיים שדומים מאד לתמונה שציירנו לנו יחד, והמכחול הזה, פצע אותי שוב. הזכיר לי את השבר.
ניסיתי לברוח, להימלט, לקבור פניי, להיעלם, לא להיות, להידמות לצל. והתמוססתי.
עד שהחלטתי שנמחק לי מספיק מהזמן, ואת חיי אני ממשיכה, אולי מכח האינרציה, ואולי כי השגתי כבר הרבה, הוכחתי כבר רבות, לי , לאלוקיי, לאמונתי ולמשפחתי. אז ניסיתי שוב להלך בראש מורם ובשקט בשקט.
עכשו אני יודעת בוודאות, הסיפור שלנו נפגש לכמה עמודים , אפילו לא יודעת אם התפתחה לה עלילה. אבל שם זה נגמר, הסיפור שלך ממשיך בדרך אחת ושלי בדרך שונה. וזה שאתה גר מעבר לכביש, מבחינתי אתה עוד מדף בספרייה. לא שלי. של אלוהים. וגם אם פרק אחד או שניים עוד מלווה אותי בחיי, אני מברכת על כך, שאני חווה הכל בצורה הכי טובה, עם מישהו שנכון לי וטוב לי ואני נכונה לו וטובה לו.
וזה בסדר, שאראה אותך במדרכה ממול, או כשאתה יוצא מבית הכנסת בעודי מחכה לשלי. העולם הזה רחב לכולם. גם אם זה נראה שהכל פה מצטמצם. לפעמים יש שבר שאין לו מכנה משותף.

4 תגובות בנושא “ניקוז

    1. ברור שיש בזה מן ההתבגרות. אך לדעתי יש בזה יותר מן ההתגברות.
      קשיים ושברון לב ואינם נחלתם הבלעדית של ימי ההתבגרות.

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s